Aktuality

PF 2020

Vážení a milí hasiči!

Děkujeme Vám za projevenou důvěru v roce 2019 a do nového

roku 2020 Vám přejeme hodně zdraví, štěstí, osobních i pracovních úspěchů.

Těšíme na další spolupráci!

Váš tým projektu Recyklujte s hasiči

VÁNOČNÍ PROVOZNÍ DOBA

Provoz infolinky programu Recyklujte s hasiči bude přerušen od 21. prosince 2019 až do 2. ledna 2020. Veškeré nové akce můžete registrovat přes web, případně doregistrovat v novém roce.

Děkujeme za pochopení!

VÁŠ RSH TÝM

JAK JSTE NA TOM U VÁS?

Shrnuli jsme odpovědi nejlepších SDH dle krajů, kteří od roku 2011 sesbírali nejvíce elektroodpadu!

Tázali jsme se, co rozhodovalo o jejich účasti v projektu Recyklujte s hasiči:

Na prvním místě se umístila ochrana životního prostředí těsně následována ziskem finančních prostředků pro SDH.  Tyto prostředky jsou účelně využívány pro organizaci kulturních akcí nebo nákup sportovních dresů apod.

Na dotaz ve věci podpory ze strany spoluobčanů a zastupitelstev máme jednoznačně kladnou odpověď. Ale jako všude jinde, i zde některé sbory vidí možnost ke zlepšení.

Dále víme, že dobrovolní hasiči mají na starost celou řadu činností, které je nutno pečlivě připravovat.

Kolikrát do roka dokážou sbory vyhlásit dny sběru vysloužilých elektrozařízení?

Většina sborů nemá přesně určený den sběru a sbírají v průběhu celého roku, a to tak, že využívají předem určené místo, kam občané mohou elektroodpad dovážet. Menší počet sborů organizuje svozy průměrně dvakrát do roka.

Našel se tu sbor, který mezi elektrospotřebiči objevil skutečnou perličku?

Mezi nejzajímavější kusy patřil starý vysavač, přesně takový, jaký máme v logu Recyklujte s hasiči. Některým sborům se podařilo umístit nejstarší kousky do místního muzea.

Hasiči si obecně program považují a účast v něm novým sborům doporučují.

 

Nejlepší SDH dle krajů od roku 2011

Společnost ELEKTROWIN a.s. v rámci projektu Recyklujte s hasiči vyhodnotila nejaktivnější dobrovolné hasičské sbory za 8 let působení programu na ekologickou recyklaci elektroodpadu.

Posuzovaly se výsledky dosažené v období od první registrace zúčastněného sboru v dubnu 2011 až do konce dubna roku 2019, což reprezentovalo celkem 1522 sborů dobrovolných hasičů. Mezi kritéria pro výpočet nejlepšího SDH byly vybrány počty kusů, které ve všech sortimentních skupinách hasiči sesbírali, celkový obnos dosažených odměn a počet svozů uskutečněných za sledované období. Důležitou roli v stanovení vítěze hrála i registrace dle příslušného kraje, čímž se podařilo odlišit od sebe místní specifika. Nejlepším v každém kraji se stal SDH, který nasbíral nejvíce bodů v součtu všech kategorií, které zastupují objem, hodnotu i preferenci času věnovaného sběru vysloužilého elektroodpadu.

Celkovým vítězem mezi vítězi se stal SDH Přepychy z Pardubického kraje, který v kusech sesbíral neuvěřitelných 5060 velkých i malých elektrospotřebičů, včetně 494 bagů naplněných drobným elektroodpadem. To vše během 59 svozů za osm let s průměrem cca. 7 svozů za rok.  Nejvíce svozů v počtu 72 se podařilo zrealizovat SDH Milínov, který se umístil jako třetí v Plzeňském kraji.

Hodnocení má za úkol nejenom poděkovat všem registrovaným sborům a vítězům v krajích obzvláště, ale má také motivovat ostatní SDH v menších obcích k navázání spolupráce v programu Recyklujte s hasiči. Symbolickou odměnou pro 14 nejlepších sborů je certifikát za vítězství od společnosti ELEKTROWIN a.s. a příjemné osvěžení v podobě sudu piva k oslavě umístění.

Celkové výsledky TOP 10 dle jednotlivých krajů naleznete ZDE.

Stáhněte si nová hlášení do obecních rozhlasů!

Nově natočená hlášení do programu Recyklujte s hasiči s můžete stáhnout ZDE.

"Recyklujte s hasiči" zaznamenalo nejlepší první čtvrtletí.

Počet sborů dobrovolných hasičů zapojených v programu Recyklujte s hasiči přesáhl číslo 1500. Díky projektu, který v roce 2011 odstartoval kolektivní systém ELEKTROWIN, se dosud podařilo vysbírat a odevzdat k ekologické recyklaci téměř 19 000 tun starého elektra.
Významným přírůstkem do celkové hodnoty se stalo i letošní první čtvrtletí, kdy sbory dobrovolných hasičů dosáhly nejlepšího lednového výkonu od začátku programu a zaznamenaly největší počet sebraných celkem 527 tun starého elektra ve srovnání za všechna předešlá čtvrtletí.
Skokanem kvartálu se stal SDH Horní Bukovina, který po letošní registraci získal první finanční odměnu za sebrané staré elektrospotřebiče.

Blahopřejeme a děkujeme hasičům za příkladnou spolupráci!

PF 2019

Vážení a milí hasiči!
 
Přejeme Vám všem šťastné a klidné prožití vánočních svátků a úspěšný vstup do nového roku 2019.
 
Děkujeme za Vaši přízeň v letošním roce, budeme se těšit na naši další spolupráci!
 
Váš tým projektu Recyklujte s hasiči
 
 
 
 
 
 
 
 

Zpoždění odměn za měsíc listopad 2018

Vážení a milí hasiči!
 
S politováním Vám musíme oznámit, že odměny za měsíc listopad 2018 budou odeslány až na začátku ledna příštího roku. Doposud nám bohužel nebyly doručeny některé svozové listy, bez kterých nemůžeme zpracovat konečné měsíční vyhodnocení. Za vzniklé nepříjemnosti se velice omlouváme.
 
Váš tým projektu Recyklujte s hasiči

Výsledky soutěže "HASIČSKÁ VÝZVA aneb sbírej a vyhraj!"

Vážení a milí hasiči!

Je dobojováno, výsledky jsou sečteny a podtrženy! Do naší soutěže "HASIČSKÁ VÝZVA aneb Sbírej a vyhraj!" se zapojilo téměř 900 sborů dobrovolných hasičů, díky nimž bylo k recyklaci svezeno více než 2.100 tun vysloužilých elektrozařízení.

Celkovými vítězi se pak stávají tyto sbory:

1. místo - SDH Přepychy (197,82 kg na obyvatele)
2. místo - SDH Véska (118,97 kg na obyvatele)
3. místo - SDH Březová (104,46 kg na obyvatele)

Všem zúčastněným děkujeme za účast, vítězům gratulujeme!

Současně bychom Vám všem chtěli popřát šťastné a veselé Vánoce, budeme se těšit na další spolupráci v roce 2019!

VÁNOČNÍ PROVOZNÍ DOBA PROJEKTU

UPOZORNĚNÍ: VÁNOČNÍ PROVOZNÍ DOBA PROJEKTU A TERMÍNY POSLEDNÍCH SVOZŮ V ROCE 2018                                                                                                                                                                                                                
Na konci roku probíhají tradičně odstávky u zpracovatelů, které využívají i k technickým prohlídkám a opravám. Vzhledem k odlišným dobám uzavření jednotlivých provozoven zveřejňujeme odkaz na stránku, kde jsou uvedeny orientační termíny pro zadání posledních objednávek svozů v jednotlivých regionech. Pokračujte prosím na tyto stránky.
 
Zároveň si Vám dovolujeme oznámit, že infolinka projektu Recyklujte s hasiči nebude v provozu od 21. 12. 2018 do 2. 1. 2019. Děkujeme za pochopení!
 
Celý tým našeho projektu Vám tímto přeje šťastné a klidné prožití vánočních svátků a oslav příchodu nového roku 2019!
 
 
 
 

Soutěžní spot

Připravili jsme si pro Vás k soutěži Hasičská výzva aneb sbírej a vyhraj krátky spot. Zhlédnout jej můžete zde.

Kondolence

Kondolence předsedy představenstva Elektrowinu pana Ing. Romana Tvrzníka.

Nová soutěž

Připravili jsme pro Vás novou soutěž, jmenuje se Hasičská výzva aneb sbírej a vyhraj!. Více informací se dozvíte v rubrice Soutěže.

Pár statistik letošního roku

Od začátku letošního roku jsme společně zrecyklovali již téměř 500 tun vysloužilých elektrospotřebičů. Vyplatili jsme Vám bezmála 750 000 Kč. Aktuálně je v programu zapojeno 1448 sborů dobrovolných hasičů.

Předávání výher soutěže Natoč film s hasiči

Generální ředitel Elektrowinu - pan Ing. Roman Tvrzník osobně navštívil všechny výherce naší podzimní soutěže a předal ceny hasičským sborům. Fotky z předávání naleznete ve fotogalerii. Všem výhercům ještě jednou gratulujeme!

Množství svezeného elektrozařízení

K měsíci březnu 2018 jsme společně zrecyklovali již 14 568 tun elektrozařízení.